Edukačné články pre rodičov

Články, ktoré vám rozšíria prehľad a ktoré vás inšpirujú…

Sedem rád ako pripraviť dieťa na škôlku

Nástup do škôlky je pre dieťa veľmi dôležitý a významný. Je to veľký krok pre neho aj pre jeho rodičov. Pre dieťa preto, že oficiálne vstupuje do širšieho sociálneho spoločenstva, pre rodičov preto, že nechávajú svoje dieťa osamote v starostlivosti cudzích dospelých.

Čítaj viac

Krúžok anglického jazyka
v materskej škôlke

V dnešnom modernom a pretechnizovanom svete je nevyhnutné neustále zvyšovať gramotnosť detí aj v jazykovej oblasti, preto by sme Vás radi poinformovali o fungovaní krúžku anglického jazyka na našej materskej škole.

Čítaj viac

Popoludňajší spánok detí

Poobedňajší spánok nie je téma, ktorá by sa zdala byť priveľmi atraktívna a nad ktorou by sme kedykoľvek premýšľali. Podľa viacerých výskumov by však mala byť.

Čítaj viac

Odmena a trest
a ako nato

Logické a prirodzené dôsledky namiesto odmien a trestov. Systém výchovy prirodzených a logických postupov vám pomôže vychovávať deti s láskou a rešpektom zároveň. Autorkou príspevku je detská psychologička.

Čítaj viac

Moje dieťa má odklad, ako nepremárniť rok?

Rodičia 6 ročných detí, ktoré nie sú odporučené na nástup do prvého ročníka, prijímajú túto situáciu ťažšie ako je potrebné. Odklad školskej dochádzky o jeden rok neznamená zlyhanie dieťaťa, rodičov alebo materskej školy.

Čítaj viac

Ako si ľahšie zvyknem na škôlku?

Pomôžte vášmu dieťaťu pripraviť sa na škôlku v pár jednoduchých krokoch...

Čítaj viac

Digitálne technológie v materskej škole

V dnešnej dobe sú digitálne technológie ako počítače, interaktívna tabuľa, internet a programovateľné hračky súčasťou sveta detí. Sú pre ne zdrojom poznávania, skúmania, komunikácie, tvorivosti, vyjadrovania sa a rozvíjania ich logického myslenia. 

Čítaj viac

Ako pripraviť dieťa do materskej školy?

Jednou z najväčších zmien v živote detí je nástup do materskej školy. Uľahčiť tento prechod z domáceho prostredia pre deti a ich rodičov môže postupné začleňovanie niektorých aktivít z denného programu materskej školy do života v domácnosti.

Čítaj viac